poniedziałek, 17 maja 2010

W mieście ociepla się co raz to więcej budynów, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Przywykłem także do tego, że maluje się je później w abstrakcyjne wzory. Za przykład służy mi Gaj gdzie styropianowanie Wielkich Płyt trwa już kilka lat. Na początku nowe kolory osiedli robiły wrażenie. Od pewnego czasu zauważam brak oryginalności w projektach tych "MEGAGRAFFITI". Aż tu nagle:

No popatrzcie sami!

(Świeradowska i okolice)

CUDA! Łoś. Kogut. Flamingi. Żyrafa. Jeleń. Czapla.

A to nie koniec remontu tego osiedla i zapowiada się na ładny zwierzyniec :]


08:22, icemondragon , Art
Link Komentarze (4) »
środa, 05 maja 2010

...Żyj, myśl EKO.

Do końca kwietnia na Rynku można był podziwiać "eko instalację".

"Ziemia przyszłości" składa się z sześciennych kostek wypełnionej odpadami. Ma ona przedstawiać futurystyczną wizję ekologicznej katastrofy spowodowanej brakiem recyklingu odpadów.

Meble z resztek płyt MDF

Generator fotonów
Kumulator Fotonów prezentuje proces pozyskiwania energii słonecznej. Jest to dwumetrowa instalacja ze szkła akrylowego i ogniw słonecznych w górnej części. W kolumnie zainstalowano przyrząd pomiarowy pobierający sygnały (fotony) ze światła słonecznego i przetwarzający je w dźwiek 150 Hz i sygnały świetlne led (czerwone niebieskie) przemieszczające się wzdłuż akrylowej części kolumny.

 

Teraz ode mnie:

Dlaczego nie segreguję śmieci? Bo nie ma to sensu we wrocławskiej rzeczywistości. Dlaczego kontenery z napisami PLASTIK, SZKŁO, PAPIER, są we Wrocławiu ciekawosktką? Dlaczego pojawiają się w środku Rynku jako "instalacja"? Niestety, nawet gdybym w domu miał cztery kubły na śmieci, i segregował odpadki to nie miałbym ich gdzie wrzucić. Bo na podwórku znajduje sie jeden wielki kontener na wszystko. Do najbliższego pojemnika tylko na plastik musiałbym iść z 15 minut w jedną stronę. A mieszkam w centrum miasta!!!

Nie podoba mi się to, że miasto wymienia normalne kubły na śmieci na "starodawne" i " nowoczesne" (KLIK) takie stylizowane. Bo nie pasują do wystroju. Bo to nie skutkuje zwiekszeniem ich liczby. Dlaczego trawniki i krzaki są usłane śmieciami? Bo by znaleźć śmietnik trzeba go szukać. Można iść przez miasto i przez całą drogę nie napotkać żadnego. A są miejsca gdzie jeden stoi 20 metrów od drugiego. A w ZDiUMie statystyka się zgadza. Ale to, że rozmieszczenie ich jest tragiczne nikogo nie obchodzi. Miasto za dużo mówi o ekologi a za mało robi.

Nie segreguję śmieci! A chcę! Chcę wyrzucać posortowane domowe odpadki w miejscu, w którym płacę za ich wywóz. Pokażcie mi na HUBACH miejsce na plastik, szkło, aluminium do którego nie będę musiał iść 15 minut a będę segregował.


12:00, icemondragon , Akcje
Link Komentarze (2) »
sobota, 01 maja 2010

...na początek z humorem :)

Ten Pixar'owy śmietnik można znaleźć na Podwalu, za Renomą.

08:06, icemondragon , Art
Link Komentarze (1) »
Tu Wrocław
statystyka
ENGLISH VERSION
Japan VERSION
Deutch VERSION
polish VERSION
spain VERSION
blogi
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowią własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich części bez zgody autora jest zabronione.
kontakt: davo15(małpa)interia.pl