Akcje

środa, 05 maja 2010

...Żyj, myśl EKO.

Do końca kwietnia na Rynku można był podziwiać "eko instalację".

"Ziemia przyszłości" składa się z sześciennych kostek wypełnionej odpadami. Ma ona przedstawiać futurystyczną wizję ekologicznej katastrofy spowodowanej brakiem recyklingu odpadów.

Meble z resztek płyt MDF

Generator fotonów
Kumulator Fotonów prezentuje proces pozyskiwania energii słonecznej. Jest to dwumetrowa instalacja ze szkła akrylowego i ogniw słonecznych w górnej części. W kolumnie zainstalowano przyrząd pomiarowy pobierający sygnały (fotony) ze światła słonecznego i przetwarzający je w dźwiek 150 Hz i sygnały świetlne led (czerwone niebieskie) przemieszczające się wzdłuż akrylowej części kolumny.

 

Teraz ode mnie:

Dlaczego nie segreguję śmieci? Bo nie ma to sensu we wrocławskiej rzeczywistości. Dlaczego kontenery z napisami PLASTIK, SZKŁO, PAPIER, są we Wrocławiu ciekawosktką? Dlaczego pojawiają się w środku Rynku jako "instalacja"? Niestety, nawet gdybym w domu miał cztery kubły na śmieci, i segregował odpadki to nie miałbym ich gdzie wrzucić. Bo na podwórku znajduje sie jeden wielki kontener na wszystko. Do najbliższego pojemnika tylko na plastik musiałbym iść z 15 minut w jedną stronę. A mieszkam w centrum miasta!!!

Nie podoba mi się to, że miasto wymienia normalne kubły na śmieci na "starodawne" i " nowoczesne" (KLIK) takie stylizowane. Bo nie pasują do wystroju. Bo to nie skutkuje zwiekszeniem ich liczby. Dlaczego trawniki i krzaki są usłane śmieciami? Bo by znaleźć śmietnik trzeba go szukać. Można iść przez miasto i przez całą drogę nie napotkać żadnego. A są miejsca gdzie jeden stoi 20 metrów od drugiego. A w ZDiUMie statystyka się zgadza. Ale to, że rozmieszczenie ich jest tragiczne nikogo nie obchodzi. Miasto za dużo mówi o ekologi a za mało robi.

Nie segreguję śmieci! A chcę! Chcę wyrzucać posortowane domowe odpadki w miejscu, w którym płacę za ich wywóz. Pokażcie mi na HUBACH miejsce na plastik, szkło, aluminium do którego nie będę musiał iść 15 minut a będę segregował.


12:00, icemondragon , Akcje
Link Komentarze (2) »
sobota, 06 marca 2010

JAK ODCIĄGNĄĆ OD KOMPUTERA I NAKŁONIĆ DO BIEGANIA PO LESIE?

 

Nie pamiętam jak ani skąd dowiedziałem się o tym zjawisku. Ale pamietam moje zdziewienie gdy okazało się, że TO jest wszędzie. W miejscach które znam, gdzie przechodzę często kilka razy dziennie. Zabiegany czy nie, po prostu nie patrzę w takie miejsca, bo i po co?

W duuużym skrócie. Geocaching (po polsku keszing) to zabawa internetowa w terenie. Ktoś chowa gdzieś coś a my mamy za zadanie to odnaleźć tylko za pomocą współrzędnych geograficznych. Bardzo pomocna jest nawigacja GPS, ale można się obejść bez niej.

Ktoś to użytkownik serwisu opencaching.pl. Gdzieś oznacza dosłownie każde miejsce na świecie, na które chce naszą uwagę zwrócić Ktoś. Coś to kesz. Kesz może być tradcyjny, w postaci hermetycznie zamknętego pojemnika różnej wielkości. Kesz może być także wirtualny ale to dłuższa historia:) Mnie interesują raczej tradycyjne ze względu na ukryte tam fanty do wymiany i GEOkrety, które podróżują po świecie od kesza do kesza.

Okazuje się, że każda dziupla w okolicznym parku i dziura w ścianie, może być miejscem ukrycia skarbu. Wystarczy sprawdzić w internecie. Potem wyjść z domu, znaleźć i zaznaczyć fakt, że się tam było.

Zabawę zaczęłem jesienią i na wiosnę mam zamiar bawić się dalej.

 

To jest tradycyjny kesz.

To jego zawartość. Koniecznie notes odwiedzin i ołówek, reszta to fanty.

Może tu jest skarb?

...albo tu...

...lub tutaj?

Fant to właściwie nic cennego, ale dowód, że znalazłem kesza.

GEOkret to "cokolwiek", podrózujące od skrzynki do skrzynki. Znalazca ma za zadanie na specjalnej stronie zaznaczyć skąd go wziął i gdzie go przemieścił. Trasę można oglądać w internecie. Niektóre krety mają za sobą kilka tysięcy kilometrów podróży.

 

ŻYCZYMY UDANYCH POSZUKIWAŃ!!!

 

08:49, icemondragon , Akcje
Link Komentarze (2) »
piątek, 05 czerwca 2009

 

"Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm."

 

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5
Tu Wrocław
statystyka
ENGLISH VERSION
Japan VERSION
Deutch VERSION
polish VERSION
spain VERSION
blogi
Wszelkie prawa zastrzeżone. Fotografie stanowią własność autora. Kopiowanie i rozpowszechnianie fotografii lub ich części bez zgody autora jest zabronione.
kontakt: davo15(małpa)interia.pl